Tootekood: JFX-8.2U/250
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFX-8.2U/250
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Leads
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Leads dimensions
  • Type of capacitor
  • Capacitor application
  • Dissipation
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 8.2uF; 250VDC; ±5%; Ø21.5x31mm; -55÷85°C
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -55...85°C
Tolerance ±5%
Leads axial
Height 46mm
Body dimensions Ø21x46mm
Diameter 21mm
Capacitance 8.2µF
Leads dimensions Ø0.8x40mm