Capacitor: polypropylene; X2; 10nF; 15mm; ±10%; 18x11x5mm; 310VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JFZ0A9103K150000B
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFZ0A9103K150000B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; X2; 10nF; 15mm; ±10%; 18x11x5mm; 310VAC
| Mounting | THT |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 15mm |
| Body dimensions | 18x11x5mm |
| Max. operating voltage | 310V AC |
| Capacitance | 10nF |
| Kind of capacitor | X2 |
| Type of capacitor | polypropylene |