Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHL0312D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHL0312D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Output current | 125mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 81% |
| Output current 2 | 125mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 250kHz |