Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 3 W, 12 V, 250 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHL0324S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHL0324S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 3 W, 12 V, 250 mA
| Output current | 250mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |