Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 3 W, 15 V, 200 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHL0324S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHL0324S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 3 W, 15 V, 200 mA
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |