Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 6 W, 5 V, 1.2 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHL0612S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHL0612S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 6 W, 5 V, 1.2 A
| Output current | 1.2A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |