Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHM1005S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHM1005S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Application | medical applications |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 83.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 80kHz |