Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 10 W, 15 V, 666 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHM1024S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHM1024S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 10 W, 15 V, 666 mA
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 1.2MHz |