Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 2 Output, 20 W, 15 V, 665 mA, -15 V
Kordarv:
12.0
Minimum quantity:
12.0
Tootekood:
JHM2012D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHM2012D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 2 Output, 20 W, 15 V, 665 mA, -15 V
| Output current | 667mA |
| Mounting | THT |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Output current 2 | 667mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 250kHz |