Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 2 Output, 20 W, 5 V, 2 A, -5 V
Kordarv:
12.0
Minimum quantity:
12.0
Tootekood:
JHM2024D05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHM2024D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 2 Output, 20 W, 5 V, 2 A, -5 V
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output current 2 | 2A |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 250kHz |