Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷36V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; Iout: 3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JHM3024D05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JHM3024D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷36V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; Iout: 3A
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Case | 2"x1" |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 250kHz |