Relay: electromagnetic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JMACDG-26XLS
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: JMACDG-26XLS
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | PCB |
| Leads | for soldering |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | AgPd |
| Current rating | 1A |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 2A |
| Contact current max. | 1A |
| Relay variant | signal |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 450mW |
| Operate time | 2ms |
| Coil current | 17mA |