Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 12VDC; Iout: 833mA; DIP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JMR1012S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JMR1012S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 12VDC; Iout: 833mA; DIP24
| Output current | 833mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Insulation voltage | 5kV DC |
| Efficiency | 86.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |