Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 2A; DIP24; 300kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JMR1024S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JMR1024S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 2A; DIP24; 300kHz
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 5kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |