Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; DIP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JMR1048D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JMR1048D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; DIP24
| Output current | 333mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Output current 2 | 333mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |