NTC thermistor; 20Ω; -40÷170°C; 2W; ±15%; THT; Pitch: 5mm; bag; 1A
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
JNR08S200L85PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JNR08S200L85PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 20Ω; -40÷170°C; 2W; ±15%; THT; Pitch: 5mm; bag; 1A
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Resistance | 20Ω |
| Max. operating current | 1A |
| Tolerance | ±15% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 5mm |
| Pin diameter | 0.8mm |
| Height | 8mm |
| Diameter | 8mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |