NTC thermistor; 5Ω; -40÷170°C; 2.3W; ±15%; THT; Pitch: 5mm; bag; 4A
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
JNR10S050L85PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JNR10S050L85PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 5Ω; -40÷170°C; 2.3W; ±15%; THT; Pitch: 5mm; bag; 4A
| Mounting | THT |
| Power | 2.3W |
| Resistance | 5Ω |
| Max. operating current | 4A |
| Tolerance | ±15% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 10mm |
| Body dimensions | Ø10mm |
| Diameter | 10mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |