NTC thermistor; 1.3Ω; -40÷170°C; 2.3W; ±20%; THT; Pitch: 5mm; bag
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
JNR10S1R3M85PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JNR10S1R3M85PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 1.3Ω; -40÷170°C; 2.3W; ±20%; THT; Pitch: 5mm; bag
| Mounting | THT |
| Power | 2.3W |
| Resistance | 1.3Ω |
| Max. operating current | 5A |
| Tolerance | ±20% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 10mm |
| Body dimensions | Ø10mm |
| Diameter | 10mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |