NTC thermistor; 8Ω; -40÷200°C; 3.2W; ±15%; THT; Pitch: 5mm; bag; 4A
Kordarv:
9000.0
Minimum quantity:
9000.0
Tootekood:
JNR13S080L85PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JNR13S080L85PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 8Ω; -40÷200°C; 3.2W; ±15%; THT; Pitch: 5mm; bag; 4A
| Mounting | THT |
| Power | 3.2W |
| Resistance | 8Ω |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -40...200°C |
| Tolerance | ±15% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 13mm |
| Diameter | 13mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |