NTC thermistor; 2.5Ω; -40÷200°C; 3.2W; ±20%; THT; Pitch: 7.5mm; bag
Kordarv:
9000.0
Minimum quantity:
9000.0
Tootekood:
JNR13S2R5M17PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JNR13S2R5M17PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 2.5Ω; -40÷200°C; 3.2W; ±20%; THT; Pitch: 7.5mm; bag
| Mounting | THT |
| Power | 3.2W |
| Resistance | 2.5Ω |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -40...200°C |
| Tolerance | ±20% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 13mm |
| Diameter | 13mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |