NTC thermistor; 220Ω; -40÷200°C; 3.7W; ±15%; THT; Pitch: 7.5mm; bag
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
JNR15S221L87PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JNR15S221L87PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 220Ω; -40÷200°C; 3.7W; ±15%; THT; Pitch: 7.5mm; bag
| Mounting | THT |
| Power | 3.7W |
| Resistance | 220Ω |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -40...200°C |
| Tolerance | ±15% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 15mm |
| Diameter | 15mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |