Switch: slide; Pos: 2; DPDT; 0.3A/6VDC; ON-ON; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JS202011JCQN
Tootja: C&K
Tootja tootekood: JS202011JCQN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; DPDT; 0.3A/6VDC; ON-ON; Mounting: THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | slide |
| Kind of package | reel |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Body dimensions | 9x3.6x3.5mm |
| Quantity in package | 1000 |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 300mA / 6V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |