Switch: slide; Pos: 2; DP3T; 0.3A/6VDC; ON-ON; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JS203011AQN
Tootja: C&K
Tootja tootekood: JS203011AQN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; DP3T; 0.3A/6VDC; ON-ON; Mounting: THT
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | slide |
| Kind of package | reel |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Body dimensions | 9x3.6x3.5mm |
| Quantity in package | 1000 |
| Contacts configuration | DP3T |
| DC contacts rating @R | 300mA / 6V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |