Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 50 W, 12 V, 4.17 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSK5024S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JSK5024S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 50 W, 12 V, 4.17 A
| Output current | 4.17A |
| Mounting | THT |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x11mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 285kHz |