Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 8A/250VAC; 8A/24VDC; 8A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSL-D24N-K
Tootja: FCL Components
Tootja tootekood: JSL-D24N-K
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 8A/250VAC; 8A/24VDC; 8A
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Terminal pitch | 3.2mm |
| Switched voltage | ≤ 150V DC, ≤ 400V AC |
| Coil resistance | 1.2kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 8A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 8A / 250V AC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | bistable, miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 10ms |