Bearing: sleeve bearing; Øout: 20mm; Øint: 14mm; L: 20mm; iglidur® J
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSM-1420-20
Tootja: igus
Tootja tootekood: JSM-1420-20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; Øout: 20mm; Øint: 14mm; L: 20mm; iglidur® J
| Operating temperature | -50...90°C |
| Colour | yellow |
| Material | iglidur® J |
| Length | 20mm |
| Internal diameter | 14mm |
| Outside diameter | 20mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 74 |
| Type of bearing | sleeve bearing |