Bearing: sleeve bearing; Øout: 40mm; Øint: 36mm; L: 45mm; iglidur® J
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSM-3640-45
Tootja: igus
Tootja tootekood: JSM-3640-45
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; Øout: 40mm; Øint: 36mm; L: 45mm; iglidur® J
| Operating temperature | -50...90°C |
| Colour | yellow |
| Material | iglidur® J |
| Length | 45mm |
| Internal diameter | 36mm |
| Outside diameter | 40mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 74 |
| Type of bearing | sleeve bearing |