Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSM2524D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JSM2524D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Output current | 1.04A |
| Mounting | THT |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 285kHz |