Capacitor: polyester; 82uF; 40VAC; 63VDC; ±10%; -55÷125°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSNDJ5820KB6L0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: JSNDJ5820KB6L0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 82uF; 40VAC; 63VDC; ±10%; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 40V AC, 63V DC |
| Dimensions | 30x17.8x17.3mm |
| Capacitance | 82µF |
| Type of capacitor | polyester |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Pulse resistance | 25V/μs |