Capacitor: polyester; 35uF; 63VAC; 100VDC; ±10%; -55÷125°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSNEJ5350KB6L0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: JSNEJ5350KB6L0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 35uF; 63VAC; 100VDC; ±10%; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 63V AC, 100V DC |
| Dimensions | 30x15.4x17.3mm |
| Capacitance | 35µF |
| Type of capacitor | polyester |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Pulse resistance | 27V/μs |