Capacitor: polyester; 6.8uF; 160VAC; 250VDC; ±10%; -55÷125°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JSNIK4680KB6L0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: JSNIK4680KB6L0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 6.8uF; 160VAC; 250VDC; ±10%; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 160V AC, 250V DC |
| Dimensions | 21.5x17.8x17.3mm |
| Capacitance | 6.8µF |
| Type of capacitor | polyester |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Pulse resistance | 40V/μs |