Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 5.8A; 19mΩ; Isat: 13A; B: 15.24mm
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
JSPK1306-4R7M
Tootja: JANTEK
Tootja tootekood: JSPK1306-4R7M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 5.8A; 19mΩ; Isat: 13A; B: 15.24mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 19mΩ |
| Operating current | 5.8A |
| D dimension | 7.11mm |
| Inductance | 4.7µH |
| B dimension | 15.24mm |
| A dimension | 18.54mm |
| C dimension | 12.7mm |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 50MHz |
| Saturation current | 13A |
| Inductor application | DC/DC converters |
| Inductor features | high power |