Isolated Board Mount DC/DC Converter, Regulated, ITE, 2 Output, 5 W, 5 V, 500 mA, -5 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTB0524D05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTB0524D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Regulated, ITE, 2 Output, 5 W, 5 V, 500 mA, -5 V
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -25...100°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |