Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 4 W, 12 V, 167 mA, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTC0424D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTC0424D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 4 W, 12 V, 167 mA, -12 V
| Output current | 167mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Output current 2 | 167mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |