Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 1 Output, 4 W, 12 V, 333 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTC0448S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTC0448S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 1 Output, 4 W, 12 V, 333 mA
| Output current | 333mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |