Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 6 W, 3.3 V, 909 mA, -3.3 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTC0648D03
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTC0648D03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 6 W, 3.3 V, 909 mA, -3.3 V
| Output current | 909mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 77% |
| Output voltage 2 | -3.3V DC |
| Number of outputs | 2 |