Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTD1524D05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTD1524D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Output current 2 | 1.5A |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 270kHz |