Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 8 W, 12 V, 335 mA, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTF0824D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTF0824D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 8 W, 12 V, 335 mA, -12 V
| Mounting | THT |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 31.75x20.32x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output current 2 | 335mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 270kHz |