Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTH1524S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTH1524S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |