Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 1 Output, 15 W, 12 V, 1.25 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTH1524S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTH1524S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 1 Output, 15 W, 12 V, 1.25 A
| Output current | 1.25A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |