Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 15 W, 5 V, 1.5 A, -5 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTK1524D05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTK1524D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 4:1 Input, ITE, 2 Output, 15 W, 5 V, 1.5 A, -5 V
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x9.9mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Output current 2 | 1.5A |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |