Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 60 W, 15 VDC, 2 A, -15 VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTL6024D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTL6024D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 60 W, 15 VDC, 2 A, -15 VDC
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Output current 2 | 2A |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 225kHz |