Converter: DC/DC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTL6024S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTL6024S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; Mounting: THT
| Output current | 12A |
| Mounting | THT |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 225kHz |