Bearing: thrust washer; Øout: 42mm; Øint: 28mm; iglidur® J; yellow
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JTM-2842-020
Tootja: igus
Tootja tootekood: JTM-2842-020
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: thrust washer; Øout: 42mm; Øint: 28mm; iglidur® J; yellow
| Operating temperature | -50...90°C |
| Colour | yellow |
| Material | iglidur® J |
| Thickness | 2mm |
| Internal diameter | 28mm |
| Outside diameter | 42mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 74 |
| Type of bearing | thrust washer |