Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 10 W, 15 V, 333 mA, -15 V
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
JTR1024D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JTR1024D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 2 Output, 10 W, 15 V, 333 mA, -15 V
| Output current | 333mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Output current 2 | 333mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 370kHz |