Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 40 W, 24 V, 1.67 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JVA401500S24
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JVA401500S24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 40 W, 24 V, 1.67 A
| Output current | 3.33A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection, anti-overload |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 76% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 65kHz |