Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
JVN1AF12FJ
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: JVN1AF12FJ
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | for PCB |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Mechanical durability | 20000000cycles |
| Electrical life | 30000cycles |
| Coil resistance | 720Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 10A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 16A / 125V AC |
| Contact current max. | 16A |
| Relay variant | miniature, monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 200mW |
| Operate time | 12ms |
| Coil current | 16.7mA |