Varistor: zinc-oxide; THT; 60VAC; 85VDC; 100V; 400A; 3.5J; STANDARD
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JVR05N101K65PU5
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JVR05N101K65PU5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: zinc-oxide; THT; 60VAC; 85VDC; 100V; 400A; 3.5J; STANDARD
| Mounting | THT |
| Power | 100mW |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | bag |
| Leads | straight |
| Series | standard |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 5mm |
| Max. operating voltage | 60V AC, 85V DC |
| Diameter | 5mm |
| Type of varistor | zinc-oxide |
| Varistor voltage | 100V |
| Varistor max current 8/20µs | 400A |
| Energy E10/1000µs | 3.5J |