Varistor: metal-oxide; THT; 60VAC; 85VDC; 100V; ±10%; 1.2kA; 7J
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JVR07N101K
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JVR07N101K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 60VAC; 85VDC; 100V; ±10%; 1.2kA; 7J
| Mounting | THT |
| Power | 250mW |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 9mm |
| Max. operating voltage | 60V AC, 85V DC |
| Diameter | 9mm |
| Leads dimensions | Ø0.6x24mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 100V |
| Varistor max current 8/20µs | 1.2kA |
| Energy E10/1000µs | 7J |