Varistor: zinc-oxide; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; 2.5kA; 66J; 400mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
JVR10N431K87YRW
Tootja: JOYIN
Tootja tootekood: JVR10N431K87YRW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: zinc-oxide; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; 2.5kA; 66J; 400mW
| Mounting | THT |
| Power | 400mW |
| Tolerance | ±10% |
| Kind of package | reel |
| Leads | curved |
| Series | standard |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 10mm |
| Body dimensions | Ø10mm |
| Max. operating voltage | 275V AC, 350V DC |
| Diameter | 10mm |
| Type of varistor | zinc-oxide |
| Varistor voltage | 430V |
| Varistor max current 8/20µs | 2.5kA |
| Energy E10/1000µs | 66J |